טכנולוגיית Livinguard מוכחת מדעית בהשמדת יותר מ-99.9% מפריטי נגיף קורונה (SARS-Cov-2).

"הבדים הייחודיים במסכות Livinguard, אם כך, מסוגלים לנטרל ברציפות וירוסים בנשיפה ושאיפה, ובכך להפוך את כל עניין המסכות לאפילו יותר בטוח", אומר פרופסור Uwe Rösler מהאוניברסיטה החופשית של ברלין. "בנוסף, בדים שכאלו יכולים גם לסייע בהתמודדות עם סוגיות היגיינה בתחומים נוספים ברפואה – אפילו מעבר לCOVID-19."

מהי טכנולוגיית Livinguard וכיצד היא פועלת נגד וירוסים?

חומרים שטופלו בטכנולוגיית Livinguard לוכדים ברציפות וירוסים וחיידקים ומשמידים אותם.

שלב 1: לכידה

חומרי גלם כגון בדים שטופלו בטכנולוגיית Livinguard מכילים בקירוב 24 מיליארד מטענים בס"מ רבוע. הדבר למעשה מהווה מעין מגנט לווירוסים וחיידקים. הטיפול של Livinguard מהווה "מגנט" חיובי לווירוסים השליליים ולחיידקים.

בעת מגע, המיקרובים (וירוסים וחיידקים) נקשרים לבד. שלב זה נקרא לכידה או "שאיבה".

שלב 2: השמדה

ה"מגנט" בעל המטען החיובי הוא למעשה עוצמתי יותר מהמטען השלילי של המיקרובים. המיקרובים קורסים ותאיהם מתפוצצים. קרומי התא של הבקטריות/שמרים, וכמו כן גם מעטפות התא של וירוסים עוברות שיבוש, והתוכן שכעת אינו מסוכן דולף החוצה ומתפרק.

שלב 3: חזרה

ברגע שהמיקרובים הושמדו, לא נותר להם מטען. הם נושרים מהבד או שניתן פשוט לשטוף אותם ממנו. ברגע שהשטח אותו הם תפסו על החומר מתפנה, המטענים שהם נקשרו אליהם משתחררים גם הם. החומר ממשיך לעבוד עם עוצמת החיסול המהפכנית, אשר ביכולתה להשמיד מגוון רחב של חיידקים ווירוסים ביעילות (מספר רב), מהירות ועמידות.

מהו המדע שמאחורי הטכנולוגיה?

העיקרון שמאחורי הטכנולוגיות שלנו הוא היכולת של משטחים פולי-קטיוניים לנטרל מיקרואורגניזמים כגון בקטריות, וירוסים, מספר סוגים של פטריות – וכל זאת מבלי להתפרק בעצמם.

העיקרון המדובר מתועד בספרות המקצועית כבר 2 עשורים, אך ההבנה שלו ויישומו בפועל היו מוגבלים עד כה. Livinguard מינפה את העיקרון הזה ע"מ להמציא ולרשום כפטנט שינוי תפיסתי אל מול גישת קונבנציונאליות:

  1. מגוון שיטות לקישור בין תרכובות קטיוניות לבין בדים ומשטחים נוספים.
  2. מספר רב של תהליכים כימיים לנטרול וירוסים ובקטריות, מבלי להשתמש בחומר אנטי-מיקרוביאליים מסורתיים ומבוססי-מתכות כגון כסף, נחושת, אבץ וכיו"ב.
  3. שיטות מתקדמות לשילוב התהליכים לעיל עם מאפיינים נוספים, כגון דחיית מים, הידרופיליות וכיו"ב.

לפי הספרות המחקרית המדעית, יתכן שמנגנון ניטרול הווירוסים מבוסס על עיוות חלבוני הקפסיד (מקביל לקרום בווירוסים, בעברית "קופסית"). הדבר מתבצע באמצעות ספיחה של חלבונים טעונים-שלילית (מהווירוס) אל המשטח הטעון-חיובית (של בד ה-Livinguard), ובכך לבסוף "אילוץ" הווירוס לקרוס ולשחרר אל המשטח חומר RNA לא מידבק.

ניסויים ובדיקות מעשיות הוכיחו כי לאחר מספר שטיפות/רחיצות, החומר המטופל (ובאופן ספציפי בדים שטופלו בטכנולוגיית Livinguard) משמר את מאפייניו מבלי להתפרק. העובדה שיעילות החומר לא נפגמת בחשיפה למים היא היתרון המהפכני שבזכותו בדי Livinguard שומרים על הביצועים האנטי-מיקרוביאליים שלהם, וכמו כן גם הסיבה לכך שהבד בטוח למגע עם העור.

איך הוכחתם שטכנולוגיית Livinguard אכן יעילה נגד קורונה?

פתרון ה-EFM-7 שלנו, בשילוב עם הבדים בהם אנו משתמשים למסכות הפנים, הוכח בבדיקות מעשיות נגד SARS-CoV-2.

התוצאה שהטכנולוגיה שלנו מספקת היא למעשה לכידה והשמדה של פריטי נגיף קורונה שבאים במגע עם הבד המטופל של Livinguard. כאשר טכנולוגיית ה-EFM-7 שלנו נבדקה לפי תקן ה-ISO 18184 בשילוב עם הבדים בהם אנו משתמשים למסכות הפנים (ואפילו בדים נוספים), היא הוכחה כמשמידה 99.9% מכלל כמות ה-SARS-CoV-2 (הנגיף שגורם ל-COVID-19).

תקן ה-ISO 18184 הוא הסטנדרט הבינלאומי העיקרי לבחינת מאפייני טקסטיל. החוקרים לא שינו כלל את מפרטי הבדיקות הקבועים בתקן במהלך שעתיים רצופות של מגע (בין הבד לנגיפי קורונה), וזאת לאחר ששטפו את הבד 10 פעמים. התקן דורש בדיקות באורך שעתיים ברצף משום שמהירות הביצועים היא קריטית, אך נדרשות שעתיים כדי לאפשר למספיק וירוסים מחוסנים לבוא במגע עם הבד. התקן דורש בדיקות לאחר 10 שטיפות של הבד ע"מ לוודא כי הביצועים עמידים, והן לשטוף מהמסכה כל טיפול אנטי-ויראלי קונבנציונאלי שיתכן שהיה עליה.

במהלך ניסויים שנערכו ע"י מעבדות שונות בעלות שם בתעשייה, לפי תקנים ושימושים שונים, הטכנולוגיה שלנו הוכיחה יעילות אף רבה יותר נגד מיקרואורגניזמים תוך 5 דקות ולאחר 50 שטיפות. אנו לא מכירים אף שיטה אמינה לבדוק יעילות מהירה יותר מ-5 דקות, ולא נערכו בדיקות של מעל ל-50 שטיפות.

האם זה מאושר?

האם השימוש במסכת Livinguard מונע COVID-19?

הבדים שטופלו בטכנולוגיית Livinguard והוטמעו במסכות Livinguard הוכחו באפן מדעי כבעלי יכולת לנטרל 99.9%< מ-SARS-CoV-2. הגנה זו מתמשכת גם לאחר שימושים רבים ושטיפות כאשר הנחיות השימוש נשמרות.

עם זאת, השימוש במסכת Livinguard אינו מהווה תחליף לצורך המהותי בהיגיינה אישית טובה כפי שמומלץ ע"י משרד הבריאות, ולא יכול למנוע זיהום בזמנים בהם לא עוטים את המסכה או מקרים בהם הנגיף עלול להיכנס למערכת באמצעים אחרים (כגון הדבקה באמצעות לחיצת יד, מגע בפנים וכיו"ב).

כיצד מסכת Livinguard מגנה מפני נגיף קורונה?

מסכת Livinguard מציעה הגנה רב-שכבתית הן למשתמש והן לזולתו. יש לעיין בסעיף "איך זה עובד" לעיל ובסעיף בנושא נגיף קורונה.

בכמה מסכת Livinguard יותר יעילה נגד נגיף קורונה בהשוואה למסכה רגילה?

מסכת N95 קונבנציונאלית מסננת טיפות וחלקיקים שעלולים לשאת את נגיף קורונה. מסכת Livinguard משתמשת בפילטר בתקן-תעשייתי כזה גם היא, אך מציעה בנוסף הגנה שאין שניה לה, וזאת באמצעות היכולת להשמיד יותר מ-99.9% מנגיף קורונה בכל שכבה העוטפת את הפילטר. הבדיקות עדיין ממשיכות, אך בכל אופן משמעות הדבר היא שמסכת Livinguard מעניקה 99.99%< אחוזי נטרול יותר ממסכה רגילה.

כמה בטוח לעטות מסכת Livinguard?


Nelson Labs בדקו את מסמכי התיעוד שלנו והסיקו מראש כי המסכה תהיה בטוחה לשימוש במהלך המשבר, ובנוסף ממשיכים לבצע בדיקות כדי לאשר מסקנה זו.

Livinguard עברה מבחנים מקיפים בתחום הגנת העור ב-Product Safety Labs בניו-יורק. בניו-יורק המבחנים עברו לפי סטנדרטי ה-EPA האמריקאיים ובמכון Hohenstein בגרמניה לפי הסטנדרטים האירופאיים.